НАЈСТАРИЈИ ЈЕЗИК БИБЛИЈЕ – Анђелија Станчић Спајићева

6.84 

У оквиру библиотеке „Словенски источници“ одлучили смо да објавимо још једну књигу која ће, надамо се, изазвати живе расправе у научним круговима. Реч је о књизи Најстарији језик Библије или један од најстаријих културних народа Анђелије Станчић-Спајићеве, објављене 1929. године у Београду… Из предговора Мирославе Петровић

На залихама

Опис

У оквиру библиотеке „Словенски источници“ одлучили смо да објавимо још једну књигу која ће, надамо се, изазвати живе расправе у научним круговима. Реч је о књизи Најстарији језик Библије или један од најстаријих културних народа Анђелије Станчић-Спајићеве, објављене 1929. године у Београду. Сматрамо да се у наведеном делу, и поред одређених надостатака налазе подаци и тумачења који могу подстицајно деловати на продубљивање историјског и археолошког истраживања порекла Срба као и њиховог кретања до садашњих станишта. Посебан значај ова књига може имати за психолошка и теолошка истраживања духовних праслика, архетипова. А можда једна од најпривлачнијих области у којој ће ова књига наћи своје место јесте подручје уметности.

Из предговора Мирославе Петровић

Анђелија Станчић-Спајићева

Мирослав Београд, 1994.

тврд повез, ћирилица

21цм, 104стр

ИСБН: 86-32487-06-3

Рецензије

Још нема коментара.

Само пријављени корисници који су купили овај производ могу оставити коментар.

Можда ће вам се свидети …

  • КњигеМилош С. Милојевић

    Путопис дела праве старе Србије 1-3.

    Велики српски историчар и борац за присаједињење јужних српских земаља Србији Милош С. Милојевић је написао капитално историјско дело „Путопис дела Праве (Старе) Србије“, штампано у три књиге (1871, 1872. и 1887. године). Делу је претходило путовање на које је Милојевић кренуо почетком јуна 1870. године. Прешао је копаоничке пределе, који су у то време представљали неку врсту турске војне …

    Брзи преглед
  • КњигеМилош С. Милојевић

    ПУТОПИСИ ДЕЛА ПРАВЕ СТАРЕ СРБИЈЕ 4. – Епохално откриће

    Ова четврта свеска путописа представља ЕПОХАЛНО ОТКРИЋЕ Удружења Милош Милојевић из Црне Баре, које трагајући за богатом заоставштином овог знаменитог Србина 19. века долази до сазнања да је Милојевић публиковао Путописе у облику новинарских чланака. Друштво је предано радило на прикупљању ове рукописне грађе и након обраде пред нама је наставак до сада познатих Путописа који припадају четвртој свесци. Овим …

    Брзи преглед
  • КњигеМирослав

    СРБИ… НАРОД НАЈСТАРИЈИ 3 – Олга Луковић Пјановић

    Књига Олге Луковић-Пјановић „Срби… народ најстарији“ необична је и по садржају и по композицији, а и сам наслов је неуобичајен како у лингвистичкој тако и у историјској литератури. Дајући такав наслов своме, можемо рећи, животном делу, Олга Луковић-Пјановић обавезала је себе на један веома сложен и мукотрпан посао, али истовремено и необично привлачан.

    Брзи преглед