Опис
Књига у не промењеном издању из 1984. године долази поново у луксузном тврдом повезу захваљујући издавачкој кући Мирослав.
Коначно је рашчитан Етрурски, Пелашки Ликијски , старорашански , можда старосрпски језик. Лаж је да га се не може рашчитати! Светислав Билбија га је прочитао – Етрурски и Ликијски (идентичан) језик.
Билбија тврди да упадљива графичка сличност етрурског писма, ћирилице и писма руна, указује на њихов заједнички извор. Служећи се етимолошким и морфолошким методом при обрађивању сваке речи, за 80% етрурских речи налазио је значење за целе речи или за њихове корене у Вуковом Рјечнику српског језика или у другим српским речницима. Римљани су преуредили етрурско писмо избацујући из њега знаке који представљају гласове: ж(аба), ч(ас), ћ(урка), ш(ишарка). Они су рецимо, сугласничке групе шч и ст заменили са комбинацијом двогласа и трогласа, који су се касније нашли у свим романским језицима.
Светислав Билбија је живео је и умро је у Америци, објавио више дела. Један временски период живео је и у Италији. Теолог по образовању. Познавалац је италијанског језика, знао је латински, старогрчки, знао је старословенски, знао је руски и знао је енглески језик. Дакле наоружани лингвиста.
Рецензије
Још нема коментара.